Ankieta: DOGSO/SPA
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
SPA - żk
66.67%
6 66.67%
DOGSO - czk
33.33%
3 33.33%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGSO/SPA & Pozycja/Spalony
Cześć, jak witać się z forum to z wysokiego „C” biorę po 200 zł i słucham państwa Wink

Odpowiedz
Wink 
Jeżeli rozstrzygamy DOGSO/SPA to SPA, natomiast zwróciłbym uwagę na część ciała napastnika, w którą trafił bramkarz.

Odpowiedz
Super spostrzegawczość ale w tym przypadku tylko i wyłącznie szukamy dogso lub spa. Stopklatka złe obrazuje ta sytuacje pod katem nie rozważności czy użycia nieproporcjonalnej siły Wink
Odpowiedz
Bardziej skłaniam się ku DOGSO ,mam duże wątpliwości czy obrońca pomarańczowych zdążyłby do piłki przed napastnikiem gdyby nie faul.
Odpowiedz
Bardziej skłaniałbym się tutaj za DOGSO. Nawet mając lekkie wątpliwości to oczekiwaną decyzją jest czerwona kartka. Zawsze, gdy bramka jest pusta to tylko należy ocenić czy zawodnik ten byłby pierwszy przy piłce przed jakimkolwiek zawodnikiem drużyny przeciwnej. Tutaj kierunek nie ma tak dużego znaczenia (bo zaraz może oddać strzał do pustej bramki), a bardziej siła tego zagrania. Wg mnie wszystko powyższe składa się na DOGSO, ale chętnie posłucham argumentacji za SPA

PS. O spalonym oczywiście nie ma co się wypowiadać. Zawodnik nie jest atakowany, piłka z dużej odległości, ma czas, robi kiks, ale to trzeba traktować jako rozmyślne zagranie.
Odpowiedz
Dzięki Sebastian, dla mnie SPA ponieważ zawodnik atakujący widocznie nabiega z lewej strony do prawej, kolejna sprawa jest, ze zagrywa piłkę do boku a obrońca jest w bliskiej odległości. Zgodzę się, ze oczekiwana decyzja jest CZK, sam miałem mieszane odczucia, można powiedzieć, ze wszystkie kryteria DOGSO „zostały” spełnione ale dla nas kluczowe było zagranie piłki do boku i obrońca który w naszym odczuciu po zagraniu zawodnika atakującego był by pierwszy przy piłce, a nawet jeśli nie to miał by duży wpływ na to, ze sytuacja nie była by realna do zdobycia bramki a tylko korzystna. Jeśli faul by zaistniał przed zagraniem piłki zawodnika niebieskiego to 100% DOGSO a, ze zawodnik zagrał piłkę do boku to SPA.

Dodam, ze zdania wśród sędziów mocno podzielone i to w różnych klasach rozgrywkowych.
Odpowiedz
Mi również bliżej do DOGSO, natomiast nie powiem żeby to była clear sytuacja.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości